Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Anesi Silhouette BodyShape+ 500ml.

Цена: 1,690 ден

Најавете се за салонска цена

Крем за слабеење, дренажа и зацврстување на тело

Формулирана со црвени алги Gelidium Cartilagineum и Zingiber Zerumbet за намалување на сантиметрите, подобрување на тонусот на кожата и слабеење на фигурата.

Состојки:

  • Алга Gelidium Cartilagineum за спречување на пенетрацијата на глукоза во масните клетки, намалување на целулитот и стимулација на липолитичкото дејство.
  • Zingiber Zerumbet го намалува задржувањето на течности, ја подобрува циркулацијата на крвта и дава чувство на комфор и леснотија.

Функции:

  1. Видливо го тонизира волуменот на нозете
  2. Ја намалува густината на масното ткиво и целулитот
  3. Стимулира дренажа и отстранување на токсините
  4. Стимулира липолитичко дејство
  5. Ја подобрува циркулацијата на крвта

Начин на користење:

Се нанесува на телото по третманот и се масира со движења во нагорен правец се додека не се впие целосно.

Предности:

  • Текстура која ја потхранува и хидрира кожата
  • 3 во 1 дејство за целосна нега на телото
  • Моментално чувство на комфор и леснотија на нозете
Brand

Anesi

Scroll to top