Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Anesi Silhouette Thermoslim Cream 500ml.

Цена: 1,690 ден

Најавете се за салонска цена

Термо-активна анти-целулитна крема

SKU: ANB01 Категории , , Ознаки: , ,

Најновата термоактивна крема со технолошки напредни активни состојки кои можат да го намалат целулитот, значително да ја подобрат кожата да не изгледа како “кора од портокал”. Две компоненти со директно дејство на целта (адипоцитите), за намалување на волуменот на адипозното ткиво, зацврстување и редефинирање на кожата, а воедно и за намалување на стриите.

Состојки:

 • METHYL NICOTINATE: ја зголемува локалната температура и ја активира циркулацијата.
 • SENSEHOT активна состојка за загревање
 • Енкапсулиран екстракт од грозје: технологија со одложено дејство за максимално согорување на маснотиите
 • Ши путер, Авокадо и Бентонит компонента: за намалување на појава на целулит, зацврстување и намалување на стриите.

Функции:

 1. Намалување на волуменот на адипозното ткиво
 2. Стимулација на циркулацијата на крвта
 3. Намалување на отеченоста и “кожата од портокал”
 4. Согорување на маснотиите и спречување на формирање на нови адипоцити

Начин на користење:

Се нанесува на телото по третманот, локализирано на местата каде сакате да делувате. Се масира со движења во нагорен правец. По нанесувањето добро да се измијат рацете.

Предности:

 • Високоефикасна термоактивна формула.
 • Компримирана енкапсулирана активна состојка со одложено дејство за максимален ефект на целните масни клетки
 • Приметно подобрување на појавата на “кожа од портокал” за неколку недели.
Brand

Anesi

Scroll to top