Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Црн Тартуф: природен ботокс за Вашата кожа

Помеѓу многуте останати природни состојки кои ги користиме во нашите формули, има и такви кои ќе ве изненедат со својата софистицираност. Тоа е случајот и со нашата состојка на месецот: Црниот Тартуф.

Како што добро знаете, црниот тартуф е една од највредните и најценетите габи гледано гастрономски, поради неверојатниот вкус и мистичност. Овие карактеристики ја прават вистински гурмански деликатес. Но, козметичката вредност исто така ја прават оваа габа луксузна состојка за нега и убавина на вашата кожа.

Дали сте знаеле дека тартуфот е една од најсоодветните состојки за третман на чувствителен или реактивен тип на кожа? Тоа е поради моќниот регенеративен ефект на длабинско потхранување на кожата и нејзино зајакнување. Исто така го активира производството на колаген, правејќи ја кожата поелеастична и подмладена.

Друг бенефит е и тонизирачкиот и зацврснувачкиот ефект, поради кои и се нарекува природен Ботокс. Црниот Тартуф исто така се бори против црвенила, особено оние предизвикани со тек на времето, изедначувајќи го тонот.

Неговите корисни својства не завршуваат тука, бидејќи е и моќен антиоксиданс кои се бори против слободните радикали кои се причина за знаците на стареење.

Сигурни сме дека по читањето на корисните својства на Тартуфот, одвај чекате да го пробате, нели? Ви го препорачуваме нашиот Традиционален Восок од Тартуф, кој содржи моќни регенеративни својства за кожата, потхранувачки карактеристики, богатство од селен и витамини Б1, Б2, Б3, Б6, А и Е. Се препорачува за сите типови кожа и е способен да ги отстрани и најкратките влакна. Има кремаста текстура и флексибилно време на сушење.

Доколку се уште не сте го пробале, побарајте во Вашиот козметички салон и направете луксузен третман со депилација, со оваа понуда која ја има ексклузивно од Depilève.

Напишете коментар

Scroll to top