Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

3Ц Витамин

Најавете се за салонска цена

Антиоксидантите се неопходни хранливи состојки за нашето тело за да функционира и да се одржува здраво. Витаминот Ц е многу потентен антиоксидант и има неколку важни функции, вклучително и заштита на клетките, одржување на крвните садови, коските, рскавицата и асистенција при зараснување на раните.
Со своите моќни антиоксидантни својства, Витаминот Ц игра витална улога во неутрализацијата на слободните радикали кои се одговорни за оштетување на клетките. Храната богата со антиоксиданти ни помага да се бориме со слободните радикали, а надворешната апликација помага на кожата да се справува со секојдневните агресори како УВ зраците и загадувањата од околината.
Витаминот Ц помага за природна регенерација на кожата, подобрување на тонот и чистотата. Витаминот Ц исто така стимулира синтеза на колаген и помага за помлад изглед.

Се прикажуваат сите 5 резултати

Scroll to top