Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Classic 2 Black RESTPRO® Кревет за масажа (Portable)

Цена: 9,500 ден

Најавете се за салонска цена

Монтажен кревет од чисто буково дрво (цврст, стабилен, не писка и шкрипи за време на масажата). Отпорен на масло за масажа.

SKU: RP001/Bck Категории , Ознаки: , ,

RESTPRO® – свет на задоволство и релаксација! Овој професионален кревет е специјално дизајниран за поудобна масажа и лесно ќе го спакувате во пренослив куфер!Прекрасната германска рамка од буково дрво е цврста, стабилна и нема да шкрипи или крцка за време на масажата. Перничето за нозе, лесно се подесува во потребната позиција. Оваа пренослива масажа има 4см пена за полнење и е тапацирана со водоотпорен винил, отпорен на масла.

  • Вклучува торбица за носење
  • Должина 192 см (220 см со лулка за лице)
  • Ширина 70 см (95 см со потпирач за рака)
  • Висина од 63 до 84 см
  • Работна тежина 250 кг
  • Лулка за лице и поддршка за рацете
  • Отстранлива подлога на навлаките за раце
  • Тапацир: винил
  • Димензии на преклопување 100 x 70 x 20 cm
  • Тежина на кревето 13кг (со додатоци – 15 кг)

 

RESTPRO® масажа круг полу-зајакната црна боја
Должина: 65 см
Дијаметар: 7 см

RESTPRO® масажа круг зајакнување црна боја
Должина: 65 см
Дијаметар: 14 см

 

 

Квалитетот на RESTRPO се гледа во деталите: 

 

 

 

4,0 cm “Мемори пена” – Совршено се прилагодува на телото и не предизвикува притисок. Обложена со водоотпорен винил, отпорен на масло за масажа.

 

 

 

 

Еколошка кожа, мека на допир. За разлика од винил PVH, е неверојатно трајна (другите столици достапни на пазарот, се направени од винил PVH, што почнува да пука и да се распаѓа, веќе една година по интензивна употреба). Еколошката кожа е докажана по својата трајност. Ќе ја користите со години.

 

 

 

 

Основата и ногарките на масата, на 4 места се засилени со дополнителни шини. Сврзните спојки, се двојно зајакнати, по должина на целата конструкција. Ова овозможува стабилност на столицата. За разлика од RESTPRO, евтините кревети, почнуваат да се виткаат и масажата станува непријатна и за клиентот и за масерот.

 

 

 

 

 

Ногарките не се лизгаат.

 

Product Cat

Brand

Restpro

Вие исто така би сакале…

Scroll to top