Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

VIP 3 Cream RESTPRO® Луксузен кревет за масажа (Portable)

Цена: 13,500 ден

Најавете се за салонска цена

Преносен кревет (двојно полнење со мемори пена) и “Skin Touch” материјал

SKU: RP003/C Категории , Ознаки: , ,

Професионална масажа RESTPRO® VIP линија.

Која е главната разлика помеѓу VIP креветот за масажа и обичните кревети?

1) VIP  креветот има поголема густина на тврдата пена, за разлика од обичните кревети (пена со ниска густина).
2) VIP  креветот има 6 сантиметри подлога за пена, додека редовните маси имаат 4 сантиметри.
3) Тапациран и пријатен на допир. Потраен од PVC винил, што обично се користи за покривање на креветите за масажа. PVC винил тапацирот почнува да пука и да се лупи за една година интензивна употреба, додека еко-кожата “Skin-Touch” трае многу подолго.
4) Срцевината на потпирачот за глава на VIP креветот е направена од алуминиум, наместо од пластика.
5) VIP креветот има заоблени агли (штити од повреди).

Овој супер-издржлив  професионален кревет, лесно ќе го спакувате во пренослив куфер! Дизајниран за поголема удобност, веднаш ќе забележите разлика на лицето на клиентите. Со години ќе уживате во трајноста на овој супер луксузен кревет.

 

Порачајте достава до вашиот салон или дојдете во нашата продавница за да го видите креветот.

Нашата адреса е: Народен Фронт 5/1-2, Скопје

 

VIP креветот за масажа вклучува:

RESTPRO® масажа маса, торба за носење, прирачник за корисникот
Должина 192 см, 220 см со лулка за лице
Ширина 70 см, 95 см со потпирач за рака
Висина: од 63 до 84 см
• Работна тежина 250 килограми
• Лулка и поддршка на рацете
Тапацир: Винил
Димензии на преклопување 95 x 70 x 23 cm
Тежина 20 кг

 

 

Квалитетот на RESTRPO се гледа во деталите: 

 

 

 

4,0 cm “Мемори пена” – Совршено се прилагодува на телото и не предизвикува притисок. Обложена со водоотпорен винил, отпорен на масло за масажа.

 

 

 

 

Еколошка кожа, мека на допир. За разлика од винил PVH, е неверојатно трајна (другите столици достапни на пазарот, се направени од винил PVH, што почнува да пука и да се распаѓа, веќе една година по интензивна употреба). Еколошката кожа е докажана по својата трајност. Ќе ја користите со години.

 

 

 

 

Основата и ногарките на масата, на 4 места се засилени со дополнителни шини. Сврзните спојки, се двојно зајакнати, по должина на целата конструкција. Ова овозможува стабилност на столицата. За разлика од RESTPRO, евтините кревети, почнуваат да се виткаат и масажата станува непријатна и за клиентот и за масерот.

 

 

 

 

 

Ногарките не се лизгаат.

 

Brand

Restpro

Вие исто така би сакале…

Scroll to top