Козметички кревет (за различни третмани) RESTPRO® Classic 3 Cream Beauty 1

Цена: 20,900 ден

Најавете се за салонска цена

Повеќенаменски кревет со потпирачи за раце и прилагодлива висина за потколениците и грбот

 

SKU: 6268 Categories: , Tags: , ,

Beauty 1 Cream креветот со убава боја на слонова коска, совршено ќе се вклопи во секој ентериер.

Професионален кревет за козметички салон (прилагодлив за различни типови на третмани). Удобноста за време на третманот, е пресудна за задржување на клиентите. Овој удобен кревет, ќе го направи секој третман како летање во облаците.

 

Кои се главните предности на производот?

  • Само-прилагодливи флексибилни потпирачи за раце
  • Прилагодлива висина на на потпирачите за грб и потколеници
  • Висококвалитетен тапацир, убав на допир, што дава дополнително чувство на удобност и го спречува брзото абење на каучот
  • Beauty-1 Cream е целосно конвертибилен– лесно можете да ги извршите процедурите за кои е неопходна лежечка позиција на клиентот
  • Гумените завршетоци за нозете, го прават каучот стабилен и спречуваат лизгање на мазен под
  • Удобната дупка за главата, му овозможува на клиентот да ја земе најудобната положба
  • Силата и стабилната положба на креветот за убавина, е обезбедена со челична рамка и сугурносни гумички

 

Купете сега и уживајте во ново ниво на удобност, со помош на Beauty 1 Cream!
Порачајте достава до вашиот салон или дојдете во нашата продавница за да го видите креветот.

Нашата адреса е: Народен Фронт 5/1-2, Скопје

 

Технички параметри:

Секции: 3
Оптоварување: 200 кг
Пена: 10 см
Корица: синтетичка кожа
Боја: бела
Рамка: челик
Висина: 68 см
Димензии: 185 cm x 63 ~ 85 cm (со потпирачи за раце)
Големина на пакетот: 120 cm x 36 cm x 67 cm
Агол на наклон на делови од главата и ногата: 0-80 °
Тежина: 27 кг

 

Квалитетот на RESTRPO се гледа во деталите: 

 

 

Дво-слојното полнење:

1.) 1,5 cm “Мемори пена” – Совршено се прилагодува на телото и не предизвикува притисок.

2.) 4,5 cm “Тврда пена” – трајна. Пената останува непроменета со години.

 

 

 

Еколошка кожа, мека на допир. За разлика од винил PVH, е неверојатно трајна (другите столици достапни на пазарот, се направени од винил PVH, што почнува да пука и да се распаѓа, веќе една година по интензивна употреба). Еколошката кожа е докажана по својата трајност. Ќе ја користите со години.

 

 

 

 

Основата и ногарките на масата, на 4 места се засилени со дополнителни шини. Сврзните спојки, се двојно зајакнати, по должина на целата конструкција. Ова овозможува стабилност на столицата. За разлика од RESTPRO, евтините кревети, почнуваат да се виткаат и масажата станува непријатна и за клиентот и за масерот.

 

 

 

 

 

Ногарките не се лизгаат.

 

Brand

Restpro

Scroll to top