Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Кревет за масажа RESTPRO® Classic Flat Beige

Цена: 39,500 ден

Најавете се за салонска цена

Повеќе-слојно полнење со мека пена и ултра-мекото делукс перниче за лице

SKU: RP011 Категории , Ознаки: , ,

Кревет за масажа RESTPRO® Classic Flat Beige

Релакс масажа е омилена на клиентите. Како можеш да ги охрабриш повторно да дојдат во твојот салон? Високо-квалитетниот мек кревет за масажа Classic Flat е најдобриот асистент во вашиот бизнис!

Зошто Classic-Flat е најдобро решение за вас?

 • Ултра-мекото делукс перниче за лице, го затегнува лицето и релаксира. Клиентите заспиваат за време на масажата!
 • Меките потпирачи за раце, се многу мазни на допир и обезбедуваат удобен простор за потпирање
 • Повеќеслојното полнење со мека пена, ја одржува природната положба на телото, додека супер-удобните тапацирки обезбедуваат пријатни сензации за време на постапката
 • Вградена полица под масата, каде што можете да поставите потребните материјали за работа
 • Европскато буково дрво, обезбедува сила и стабилност на масата
 • Висината на RESTPRO® Classic Flat е лесно прилагодлива за терапевтот да заземе било каква позиција
 • Гумените папучки на ногарките на масата, спречуваат лизгање на масата
 • Двојните брави на ногарките, обезбедуваат дополнителна безбедност

Луксузниот кревет за масирање RESTPRO® Classic Flat, совршено ќе ја надополни внатрешноста на салонот. Уживајте во професионална опрема со висок квалитет и издржливост.  Веднаш ќе ја забележите разликата на лицето на клиентите!

Додатоци:

 • Ултра-меко делукс перниче за лице
 • Ексклузивно заокружена лулка за лице
 • Додаток за поддршка на рацете

 

Техничка спецификација: 

Макс тежина капацитет: 270kg
Статички тежински капацитет: 1500kg
Должина: 197см (Табела), Вклучувајќи го заглавјето за глава 224см
Ширина: 71см
Тежински опсег: 29kg
Опсег на висина: 64см ~ 90см
Перница: 6,35 см дебела мулти-слој
Мека пена систем
Тапацир: Луксузен “Skin Touch” материјал

Стандардни карактеристики:
Рамен кревет со заоблени рабови
Лизгачка врата на вградениот плакар под креветот
Потпирачот за глава, може да стои на двата краја
Копче за заклучување со двојна ногарка (нуди дополнителна безбедност)
Прилагодлива висина од 63.5cm до 90cm
Мек тапацир, супер удобен на допир
6.35cm дебела повеќеслојна мека пена систем
Супер-силно европско буково дрво
Лесно склопување, транспорт и складирање

 

Порачајте достава до вашиот салон или дојдете во нашата продавница за да го видите креветот.

Нашата адреса е: Народен Фронт 5/1-2, Скопје

 

Квалитетот на RESTRPO се гледа во деталите: 

 

 

Дво-слојно полнење:

1.) 1,83 cm “Мемори пена” – Совршено се прилагодува на телото и не предизвикува притисок.

2.) 4,5 cm “Тврда пена” – трајна. Пената останува непроменета со години.

 

 

 

Еколошка кожа, мека на допир. За разлика од винил PVH, е неверојатно трајна (другите столици достапни на пазарот, се направени од винил PVH, што почнува да пука и да се распаѓа, веќе една година по интензивна употреба). Еколошката кожа е докажана по својата трајност. Ќе ја користите со години.

 

 

 

 

Основата и ногарките на масата, на 4 места се засилени со дополнителни шини. Сврзните спојки, се двојно зајакнати, по должина на целата конструкција. Ова овозможува стабилност на столицата. За разлика од RESTPRO, евтините кревети, почнуваат да се виткаат и масажата станува непријатна и за клиентот и за масерот.

 

 

 

 

 

Ногарките не се лизгаат.

 

Brand

Restpro

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top