Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Classic 2 Beige RESTPRO® Кревет за масажа (Portable)

Цена: 9,500 ден

Најавете се за салонска цена

Монтажен кревет од чисто буково дрво (цврст, стабилен, не писка и шкрипи за време на масажата). Отпорен на масло за масажа.

SKU: RP001/B Категории , Ознаки: , ,

RESTPRO® – свет на задоволство и релаксација! Овој супер-издржлив  професионален кревет, лесно ќе го спакувате во пренослив куфер! Одличен за амбулатна масажа. Прекрасна германска изработка од чисто буково дрво (цврста, стабилна, не писка и шкрипи за време на масажата). Ногарките лесно се отвораат за безбедно, лесно поставување. Оваа пренослива маса за масажа има 4см пена за полнење и тапацирана со водоотпорен винил отпорен на масла.

  • Вклучува торбица за носење
  • Должина 192 см, 220 см со лулка за лице
  • Ширина 70 см, 95 см со потпирач за рака
  • Висина: од 63 до 84 см
  • Работна тежина 250 килограми
  • Отстранливо перниче за одмор за рацете
  • Димензии на преклопување 100 x 70 x 20 cm
  • Тежина на масата 13 кг (со додатоци – 15 кг)
  • Тапацир: Винил

 

Порачајте достава до вашиот салон или дојдете во нашата продавница за да го видите креветот.

Нашата адреса е: Народен Фронт 5/1-2, Скопје

 

 

Квалитетот на RESTRPO се гледа во деталите: 

 

 

 

4,0 cm “Мемори пена” – Совршено се прилагодува на телото и не предизвикува притисок. Обложена со водоотпорен винил, отпорен на масло за масажа.

 

 

 

 

Еколошка кожа, мека на допир. За разлика од винил PVH, е неверојатно трајна (другите столици достапни на пазарот, се направени од винил PVH, што почнува да пука и да се распаѓа, веќе една година по интензивна употреба). Еколошката кожа е докажана по својата трајност. Ќе ја користите со години.

 

 

 

 

Основата и ногарките на масата, на 4 места се засилени со дополнителни шини. Сврзните спојки, се двојно зајакнати, по должина на целата конструкција. Ова овозможува стабилност на столицата. За разлика од RESTPRO, евтините кревети, почнуваат да се виткаат и масажата станува непријатна и за клиентот и за масерот.

 

 

 

 

 

Ногарките не се лизгаат.

 

Product Cat

Brand

Restpro

Вие исто така би сакале…

Scroll to top