Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Кревет за масажа СОФИЈА ЛАЈТ

Цена: 11,200 ден

Најавете се за салонска цена

Алуминиумски монтажен кревет. Отпорен на масло за масажа.

SKU: HY003 Категории , Ознаки: , ,

Sofia Light е двосегментен дрвен кревет за масажа на AVENO LIFE, совршен за сите кои бараат докажани решенија по економична цена. Удобен тапацир, целосна опрема и посебен дизајн на нозете кои го олеснуваат пристапот до пациентот се карактеристиките што го прават одличен избор за различни техники на масажа, мануелна терапија и козметички процедури.

Sofia Light е универзален пренослив кревет за масажа со дрвена структура, целосно опремен со торбичка за носење и додатоци. Моделот се одликува со двосегментна маса со удобна пена од 5 cm, која се состои од два слоја со различна цврстина. Првиот е мек, дебел 4 cm, а вториот, малку потврд, дебел 1 cm. Благодарение на ова, масата не е само исклучително удобна за пациентот, туку и удобна за терапевтот.

Масата има специјално контурен исечок во структурата на масата, што го олеснува пристапот до пациентот и работи во седечка положба. Благодарение на ова, тој е совршен и за масажа на лице или козметички процедури. Одличен избор за оние кои бараат економични, но проверени и докажани решенија.

  • Должина без потпирач за лице / со потпирач за лице: 185cm / 213cm
  • Ширина: 60 см
  • Висина прилагодена во интервали: од 61cm до 85cm
  • Димензии по превиткување: 93 x 62 x 19cm
  • Тежина (со додатоци) (+/- 1кг): 13,5кг
  • Динамички отпор*: 250 кг
  • Статички отпор**: 900 кг
  • Изработка на ногарки: дрво
  • Пена: 5 см

* Динамички отпор – мерење направено со рамномерно распоредено динамичко оптоварување, симулирање на напнатоста што се јавува при типична класична масажа.
** Статички отпор – мерење направено со рамномерно распоредено, фиксирано статичко оптоварување.

Product Cat

Brand

Restpro

Вие исто така би сакале…

Scroll to top