Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Кревет за масажа АДЕЛ

Цена: 16,500 ден

Најавете се за салонска цена

Алуминиумски монтажен кревет. Отпорен на масло за масажа.

SKU: HY001 Категории , Ознаки: , ,

Адел е трисегментен, алуминиумски кревет за масажа на AVENO LIFE, совршен за сите кои бараат докажани решенија по економична цена. Удобниот врв со потпирач за грб, целосна опрема и лесна, алуминиумска структура на ногарките со дополнително засилување го прават Адел совршен избор за масажа и физиотерапија.

Адел е универзален кревет за масажа на преклопување со алуминиумска структура, целосно опремен со торба за носење и дополнителни додатоци. Моделот се одликува со удобна пена од 5 cm, која се состои од два слоја со различна цврстина. Првиот е мек, дебел 4 cm, а вториот, малку потврд, дебел 1 cm. Благодарение на ова, креветот не е само исклучително удобен за клиентот, туку е удобен и за терапевтот. Креветот има подигнат сегмент на потпирачот за грб и е совршен за масажа, физиотерапија и други техники кои бараат седечка положба.

Креветот има лесна, алуминиумска структура со попречна шипка за зголемување на стабилноста за време на работата. Благодарение на оваа карактеристика, креветот е погоден и за масажа и за физиотерапија.

Одличен избор за оние кои бараат економични, но проверени и докажани решенија.

 

  • Должина без потпирач за лице / со потпирач за лице: 185cm / 213cm
  • Ширина: 60 см
  • Висина прилагодена во интервали: од 59cm до 80cm
  • Димензии по превиткување: 93 x 62 x 19cm
  • Тежина (со додатоци) (+/- 1kg): 15kg
  • Динамички отпор*: 250 кг
  • Статички отпор**: 900 кг
  • Изработка на ногарки: алуминиум
  • Пена: 5 см

* Динамички отпор – мерење направено со рамномерно распоредено динамичко оптоварување, симулирање на напнатоста што се јавува при типична класична масажа.
** Статички отпор – мерење направено со рамномерно распоредено, фиксирано статичко оптоварување.

Product Cat

Brand

Restpro

Вие исто така би сакале…

Scroll to top