Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Термално ќебе RAMASON 180W

Цена: 14,500 ден

Најавете се за салонска цена

за слабеење и топење на целулит (ја опушта мускулатурата)

SKU: 6273 Категории , Ознаки: , ,

Термалното ќебе со инфра-црвени зраци, се докажа за најдобар и најбезбеден начин за слабеење и топење на целулитот. Црвените зраци, ги активираат клетките и го забрзуваат нивниот метаболизам. Оваа светлина, пенетрира длабоко во кожата, мускулите, коските, го затоплува телото и ги топи маснотиите.

Ефекти:

 • ги смирува воспаленијата 
 • ослободува од болка и затегнатост 
 • стерилизира и прочистува
 • ја подобрува периферната циркулација 
 • ги лекува раните
 • го чисти телото од тешки метали
 • го чисти телото од отрови и ферментација
 • зајакнување на имунитетот
 • опуштање на мускулатурата 
 • анти-стрес терапија
 • топење на маснотиите 
 • третман на целулитот 

 

Апаратот работи на вештачка интелегенција, што ја прилагодува температурата, соодветно на секое различно тело.

 

Brand

Ramason

Scroll to top