Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

URBAN BlueDefense СЕТ

Цена: 2,600 ден

Најавете се за салонска цена

Професионален третман за длабинско чистење, оксигенација, ревитализација на кожата и заштита од урбаното загадување.

SKU: ANU03 Категорија Ознаки: , ,

Овој професионален третман содржи пет производи кои вршат длабинско чистење, оксигенација и ревитализација на кожата. Овој ритуал за убавина ќе ја врати сјајноста и бојата на кожата и ќе создаде невидлив штит за да ја заштити од загадување на животната средина и фото здрачењата.

 

Urban BlueDefense пилинг

Професионалната  AXA ексфолијација е комбинација на ензими, нано капсулирана алфа хидрокси лна и гликолна киселина за длабоко чистење на кожата.

 • Ја подобрува дебелината на стратумниот корнеум со намалување на кохезијата на корнеоцитите и опаѓање на кожата.
 • Ја поттикнува обновата на клетките и ја подобрува апсорпцијата на активните состојки што се применуваат после

АКТИВНИ СОСТОЈКИ

Нано капсулирани  АХА киселини: Гликолна, млечна, лимонска, олеинска и палмитинска киселина.

 • Кератопел ФБ: ензимски ексфолијатор

РЕЗУЛТАТИ

 • Стимулира обнова на клетките со што ги обновува ткивата.
 • Кожата е обновена и оксигенирана.
 • Се зголемува можноста за апсорбција на активните состојки против загадената животна средина.

 

Urban BlueDefense бустер

Вклучува најголема концентрација на активни состојки со кои се обновува кожата оштетена од влијанието на фото загадувачите и загадената животна средина.

 • Има антиоксидантно и антиинфламаторно дејство
 • Врши детоксикација.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

 • Pronalen Bioprotect: Делува против загадување на животната средина (гасови, чад и тешки метали).
 • Algaktiv® Zen:Ја штити кожата од стрес
 • Blumilight ™: Ја штити кожата од вликанието на сината светлина

РЕЗУЛТАТИ:

Кожата е  длабоко заштитена и обновена

 • Ги детоксицира ткивата со што кожата е поблескава
 • Кожата е јсајна и блескава
 • Оштетената кожа се обновува.

Urban BlueDefense маска

Кислородната маска делува како носач на кислород  во кожата и  го зголемува нивото на оксигенација по нејзината примена.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

 • Gransil SIW: Оксигенирачка  активна состојка

РЕЗУЛТАТИ:

 • Ефикасно оксигенирани ткива.
 • Го Стимулира клеточениот метаболизам.
 • Ја активира обновата на оштетената кожа.

 

Urban BlueDefense серум

Серум кој ја навлажнува, ја обновува, поправа и штити кожата.

 • Ја одржува внатрешна рамнотежа (хомеостаза) на стресот предизвикн  од загадувањето на животната средина.
 • Го враќа циркадијанскиот ритам.
 • Има моќен антиоксидантен ефект.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

 • Algaktiv : Штити од знаците на стрес во кожата.
 • Lingostem ™: спречува и ја обновува кожата од оксидација.
 • Baycusan® : Создава штит против загадувачите на кожата
 • Хијалуронска киселина : Прави длабинска хидратација на кожата.

РЕЗУЛТАТИ:

 • Кожата е длабоко обновена и хидрирана.
 • Ја заштитува кожата од загадувањето
 • Ги минимизира знаците на стареење создадени од фото зрачењето (брчки, дамки, безживотна кожа).
 • Го обновува циркадијанскиот ритам.

Urban BlueDefense крема

Тројно заштитен крем ,кој ја штити кожата од сите фото загадувачи и загадената животна средина.од сите фото и загадувања на животната средина , со заштитен фактор 20

 • Штити против видливите ефекти од загадувањето на синото светло HEV, исто така, наречено „дигитално стареење“.
 • Ја штити кожата од загадувањето на животната средина и предвременото стареење.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ :

 • SPF 20: Физички и хемиски креми за сончање.
 • Blumilight ™: Штити од штетното влијание на сината светлина
 • Pronalen Bioprotect: Штити од загадувачите на животната средина (гасови, чад и тешки метали).
 • Filmexel®:Создава природна заштитна бариера.

РЕЗУЛТАТИ:

 • Ја штити кожата од оштетување од сонце.
 • Ја штити кожата од Сината светлина.
 • Ја штити кожата од загадувањето на животната средина.
 • Измазнува, хидрира и и дава сјај на кожата.
Brand

Anesi

Вие исто така би сакале…

Scroll to top