Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

ANESI – Cellular-3 Сет

Цена: 3,140 ден

Најавете се за салонска цена

Сетот содржи:

 • Гликлолен пилинг Cellular 3
 • Серум Cellular 3
 • Крем за лице Cellular 3
SKU: ANL03-1 Categories: , Tags: , , ,

КРЕМ

Биотехнолошки активен крем за лице за третман на 3-те главни причини за стареење. Формулиран со ProgelineTM, биомиметички пептиди кои ги ремоделираат контурите на кицето, екстракт од Малт за прочистување на темните дамки и 3 фактори за раст.

Текстура: крем

 • Комплетен anti-age крем кој ги третира сите симптоми на стареењето
 • Долготраен хидратантен ефект
 • Зацврстува и ги редуцира мимичните линии и брчките брзо и видливо

Активни состојки:

 • ProgelinTM
 • Екстаркт од Малт
 • 3 фактори за раст

Начин на употреба: Нанесете на чисто лице и врат по серумот избегнувајќи ги контурите околу очите.

 

ГЛИКОЛЕН ПИЛИНГ

Нова генерација пилинг која комбинира гликолна киселина со енкапсулирана АХА (Alpha hydroxy acid) за намалување на дебелината на стратум корнеум слојот на кожата кое како ефект има осветлување на тенот и намалување на брчките.

Текстура: гел

 • Елиминирање на надворешниот слој на кожата
 • Стимулирање обновување на клетките
 • Оптимизирање на пенетрацијата на активните состојки од препаратите кои се нанесуваат понатаму во третманот

Активни состојки:

 • Pronalen AHA
 • Glycodextrin

Начин на употреба: Нанесете 2 пумпици Целулар-3 гликолен пилинг на лицето и вратот со врвовите на прстите или со четкичка избегнувајќи ги очите. Не се нанесува на усните. Оставете да делува 3 минути и добро исплакнете со вода.

 • Тенка / Чувствителна кожа: се користи на секој 15 дена
 • Дебела / Зрела кожа: се користи на секој 7 дена

 

СЕРУМ 3GF

Биотехнолошки серум формулиран со 3 фактори за раст. Овие фактори пополнуваат густината на кожата, ја ремапираат контурата на лицето, ја намалуваат длабочината на брчките и го минимизираат формирањето на порите

Текстура: гел

 • Забрзување на регенерацијата на кожата
 • Зголемување на густината на ткивата
 • Промовирање на соодветна клеточна регенерација и обновување

Начин на употреба: Нанесете на чисто лице и врат пред кремот избегнувајќи ги контурите околу очите.

Product Cat

,

Brand

Anesi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ANESI – Cellular-3 Сет”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ANESI – Cellular-3 Сет”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top