Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Гликолен Пилинг – Cellular-3 30мл.

Цена: 990 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: ANL02 Категории , Ознаки: , ,

Нова генерација пилинг која комбинира гликолна киселина со енкапсулирана АХА (Alpha hydroxy acid) за намалување на дебелината на стратум корнеум слојот на кожата кое како ефект има осветлување на тенот и намалување на брчките.

Текстура: гел

  • Елиминирање на надворешниот слој на кожата
  • Стимулирање обновување на клетките
  • Оптимизирање на пенетрацијата на активните состојки од препаратите кои се нанесуваат понатаму во третманот

Активни состојки:

  • Pronalen AHA
  • Glycodextrin

Начин на употреба: Нанесете 2 пумпици Целулар-3 гликолен пилинг на лицето и вратот со врвовите на прстите или со четкичка избегнувајќи ги очите. Не се нанесува на усните. Оставете да делува 3 минути и добро исплакнете со вода.

  • Тенка / Чувствителна кожа: се користи на секој 15 дена
  • Дебела / Зрела кожа: се користи на секој 7 дена
Product Cat

,

Brand

Anesi

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top