Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Крем за околу очи – Expression 30мл.

Цена: 770 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: 6339 Категории , Ознаки: , ,

Крема за комплетна нега на контурите околу очите. Ги третира мимичните линии кои се создаваат од микроконтракциите и видливо ги пополнува брчките. Го освежува изгледот на очите, ги третира и ги спречува подочниците и темните кругови.

Текстура: крем

  • Измазнува и видливо ги пополнува брчките за само неколку минути
  • Акумулативен микро-релаксирачки ефект на мимичните линии
  • Затегнување и зајакнување на контурите околу очите
  • Освежување на кожата

Активни состојки:

  • Екстракт од Акмела
  • Натриум Хиалуронат
  • Екстракт од јачмен
  • Лумин

Начин на употреба: Наутро и навечер, по чистење на шминката со течноста Fluide Demaquilante Yeux, нанесете мала количина околу очите и усните. Со лесни кружни масажни движења масирајте се додека комплетно не се абсорбира кремата.

Product Cat

,

Brand

Anesi

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top