Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

СЕТ Концентрат за лице CERAZYME® DNA 9×10мл

Цена: 1,170 ден

Најавете се за салонска цена

серум со Anti-Age активни состојки за лице, интима, пазуви (се нанесува пред восокот)

Серум со делотворни состојки против стареење: за лице, пазуви и интимната зона на бикините.
Текстурата и молекуларната тежина, се тестирани да можат да
обезбедат максимална апсорпција во кожата и да навлезат во најдлабоките
слоеви на епидермисот, при нанесување CERAZYME® DNA восок.
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
• Коензим Q10
• Морски DNA нишки
• Природен навлажнувач
• Масло од семе од булка
ЕФЕКТИ:
• Ја зголемува еластичноста на ткивото
• Хидрира длабински, ги пополнува брчките
• Ја реконструира кожата
• Го обликува и затегнува лицето
• Ги згуснува клетките
• Кожата станува повитална
• Штити од предвремено стареење
Кожата е навлажнета и омекната и може да се користи дури и за околу очите
и усните, бидејќи содржи pH фактор (сличен како оној на природните солзи).
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
• Фукогел
• Невен
• Камилица
ЕФЕКТИ:
• Нежно и темелно чистење на кожата пред епилација
• Светла и свиленкаста структура, не остава траги од масло и прави
подлога на кожата, па восокот се лепи само за влакното, а не за кожата.
• Вклучува активни состојки што се нежни, потхрануваат и
ја прават епилацијата целосно безболна.
Product Cat

,

Brand

Anesi, Depileve

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СЕТ Концентрат за лице CERAZYME® DNA 9×10мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СЕТ Концентрат за лице CERAZYME® DNA 9×10мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top