Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Екстра цврст лак за коса LAKME 300мл

Цена: 520 ден

Најавете се за салонска цена

спреј за цврста коса со долготраен ефект (комплекс за заштита на кератинот)

SKU: LS001 Category: Tags: , ,

Спреј за цврста коса со долготраен Ефект.
Веднаш се суши и ја остава косата уредна.

Цврстина: 5
Тип на коса: Сите типови коса.
Мирис на длабока шума. Ммммм…
Активни Агенси: Антиоксидансот Семе од Грозје™, го штити кератинот
и Витамин Е за заштита на керамидот.

Природна бариера за заштита на косата од оштетување
при Фенирање и употреба на Пегла за коса и Фигаро.

  • УВ Заштита
  • Термална заштита
  • Заштита на бојата
  • Долготраен ефект
  • Отпорност на влага (што може да ја расипе фризурата)

 

СОВЕТ ЗА СТАЈЛИНГ: За да постигнете мек, долготраен и флексибилен ефект,
прскајте по малку, за да ги забележите деталите.
За покрут изглед и долготрајност на фризурата, испрскајте на растојание од 30 цм.

АПЛИКАЦИЈА: Нанесете на сува коса.

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Екстра цврст лак за коса LAKME 300мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Екстра цврст лак за коса LAKME 300мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top