Шампон за ре-хидратација (органски) OWAY 950мл

органски шампон за пресушена, многу тенка или крута коса (што се мрси и заплеткува)

Сподели

Заштитна формула (со липиди) што не дозволува косата да дехидрира со неколку намени:

  • Убаво ја чисти и длабински ја потхранува косата
  • Задржувач на влажноста (не дозволува испарување на водата од влакното)
  • Ја отплеткува косата (измазнува)
  • Ја прави еластична и сјајна
  • Длабинска ре-хидратација на пресушената коса
  • Порозната коса ја пополнува со структура

 

За кого е наменет? Пресушена, многу тенка или крута коса, со тенденција
да се мрси и заплеткува. Се комбинира со серум што не се измива,
за помека и мазна коса.

Сувата коса изгледа безживотно, болно, лесно се крши и пука.
За да ја направите косата мека и жива, мора да ја нахраните со: вода и липиди.

Состојки: мурумуру путер, масло од макадамиа, органски мед и био-динамичен лешник.
Богата инфузија што ја преработува структурата на косата, и го враќа
сјајот, свилената структура и го омекнува влакното.

Шампон за ре-хидратација (органски) OWAY 950мл
Product Cat

,

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.