Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

SALON BOX: СЕТ за бланширање (без Амонијак) LAKME

Цена: 6,590 ден

Најавете се за салонска цена

Професионален комплет за осветлување на коса + БЕСПЛАТНА Обука за бланширање, шатирање и нијансирање

Глина за Бланширање LAKME 450гр

Содржи каолин (глина богата со минерали). Се работи со прсти (без ракавици).    

Бланш крем- хидратантен (без Амонијак) LAKME 200гр

Хидратантна крема за бланширање (ја задржува еластичноста на влакното)  

Боја за коса (со низок % амонијак) LAKME 60мл

високо-технолошка боја за коса со супериорна покривност

2 x Тонер за пастелни тонови (розе, сина, сива) LAKME 60мл

Collage Mix боја за Cotton Candy нијанси:
 • Розе
 • Сребрена
 • Сина.

3 x Бланш за коса (монодози) LAKME 20гр

избелува до саканата нијанса, без да го оштети влакното (ја омекнува косата)  

3% хидроген LAKME 90мл

за покривање на бели влакна, осветлува за 1 нијанса

6% хидроген LAKME 90мл

за покривање на бели влакна, осветлува до 2 нијанси

9% хидроген LAKME 90мл

за покривање на бели влакна, осветлува до 3 нијанси

12% хидроген LAKME 90мл

за покривање на бели влакна, осветлува до 4 нијанси

2,7% Хидроген за нијансирање (осветлува за 1 нијанса) LAKME 120мл

ја осветлува основната боја на коса за 1 нијанса 

Алуминиумска Фолија за Шатирање (мека) LAKME 12cm x 70m

Отпорна и цврста алуминиумска фолија. Убаво загрева (третманот е поефикасен)  

Шпатула за Бланширање LAKME

Шпатула за прецизно нанесување на бланш (без капење и растекување).

Прирачник за бланширање (Чекор по чекор) LAKME

Чекор по чекор прирачник за: бланширање, шатирање и нијансирање (Подарок во сетот за бланширање)

Комплетен Сет за бланширање, шатирање и тонирање:

 1. Глина за бланширање 450гр
 2. Крем бланш (хидратантен) 450 гр
 3. 3 x Тонер за неутрализација на жолти и портокалови тонови (Silver) 60мл
 4. 3 x Тонер за неутрализација на жолти и портокалови тонови (Pearl) 60мл
 5. Боја за коса Collage 10/20 Violet Platinum Blonde 60мл
 6. Тонер осветлувач Collage Mix 0/00 Lightener 60мл
 7. Тонер црвен Collage Mix 0/50 Red 60мл
 8. 3 x Бланш монодози 20гр
 9. 3% Хидроген 90мл
 10. 6% Хидроген 90мл
 11. 9% Хидроген 90мл
 12. 12% Хидроген 90мл
 13. 2.7% Хидроген 120мл
 14. Алуминиумска фолија за шатирање
 15. Шпатула за бланширање
 16. Прирачник за бланширање/ шатирање/ нијансирање (Чекор по чекор)

+ БЕСПЛАТНА професионална Обука!

 

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SALON BOX: СЕТ за бланширање (без Амонијак) LAKME”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SALON BOX: СЕТ за бланширање (без Амонијак) LAKME”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Препорачани производи

Scroll to top