Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Бланш за коса (монодози) LAKME 20гр

Цена: 60 ден

Најавете се за салонска цена

избелува до саканата нијанса, без да го оштети влакното (ја омекнува косата)

 

Екстремно активен бланш за избелување на косата. Хомогена и стабилна формула.
Неинвазивниот состав, спречува појава на грутки при мешање на смесата.
Безбеден е од несакана инхалација и може да се употребува со било која техника.

Предности: Избелува до саканата нијанса, без да го оштети влакното.

Содржи протеини од пченица за омекнување на косата.
Избелува до 8 нијанси.

Апликација: Измешајте сооднос 1+3 со 6% или 9% хидроген.
Нанесете на коренот или врвовите со четка.

За постигнување поинтензивно осветлување,
се комбинира со 12% хидроген.

Препорачуваме 30-45 мин. процесирање на бојата.

Product Cat

Brand

Lakme

Scroll to top