Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Бланш крем- хидратантен (без Амонијак) LAKME 200гр

Цена: 890 ден

Најавете се за салонска цена

Хидратантна крема за бланширање (ја задржува еластичноста на влакното)

 

SKU: LM025 Categories: , Tags: , , ,

Хидратантна крема за бланширање. Хомогена и стабилна формула.
Безбедна е од несакана инхалација.

Предности:

  • Кремавата текстура убаво се нанесува
  • Може да се користи кај сите техники на шатирање (freehand)
  • Осветлува до 7 нијанси (но влакното останува еластично)
  • Дерматолошки тестирана

Содржи семе од Camelia japonica. Навлажнува, омекнува и негува длабински. Анти-оксидант! Ја задржува еластичноста на влакното.

Апликација: Измешајте сооднос 1+1 со 3%, 6%, 9% или 12% Collage Hydrox хидроген или Gloss Emulsion Long Lasting 2.7%.
Нанесете на коренот или врвовите со четка.

Препорачуваме 30-50 мин. процесирање на бојата, зависно колку сакате да ја осветлите косата.

За декупаж или отстранување на боја, се користи сооднос 1+2 :

  1. k.blonde Бланш крема без Амонијак +
  2. Gloss Emulsion Long Lasting 2.7% за 10-15 минути.

Ниско ниво на персулфати!

БЕСПЛАТНА Обука: Заедно со сетот к.blonde, добивате БЕСПЛАТНА Обука ланширање, шатирање и тонирање).

Резервирајте место на: 02-3109-130 или 076-344-426 (viber)

 

 

Product Cat

Brand

Lakme

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бланш крем- хидратантен (без Амонијак) LAKME 200гр”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бланш крем- хидратантен (без Амонијак) LAKME 200гр”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top