Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Бланш крем- хидратантен (без Амонијак) LAKME 200гр

Цена: 890 ден

Најавете се за салонска цена

Хидратантна крема за бланширање (ја задржува еластичноста на влакното)

 

SKU: LM025 Категории , Ознаки: , , ,

Хидратантна крема за бланширање. Хомогена и стабилна формула.
Безбедна е од несакана инхалација.

Предности:

  • Кремавата текстура убаво се нанесува
  • Може да се користи кај сите техники на шатирање (freehand)
  • Осветлува до 7 нијанси (но влакното останува еластично)
  • Дерматолошки тестирана

Содржи семе од Camelia japonica. Навлажнува, омекнува и негува длабински. Анти-оксидант! Ја задржува еластичноста на влакното.

Апликација: Измешајте сооднос 1+1 со 3%, 6%, 9% или 12% Collage Hydrox хидроген или Gloss Emulsion Long Lasting 2.7%.
Нанесете на коренот или врвовите со четка.

Препорачуваме 30-50 мин. процесирање на бојата, зависно колку сакате да ја осветлите косата.

За декупаж или отстранување на боја, се користи сооднос 1+2 :

  1. k.blonde Бланш крема без Амонијак +
  2. Gloss Emulsion Long Lasting 2.7% за 10-15 минути.

Ниско ниво на персулфати!

БЕСПЛАТНА Обука: Заедно со сетот к.blonde, добивате БЕСПЛАТНА Обука ланширање, шатирање и тонирање).

Резервирајте место на: 02-3109-130 или 076-344-426 (viber)

 

 

Product Cat

Brand

Lakme

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top