Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Машинка за стилизирање на Коса и Брада (бежична) TERMIX® Styling Cut

Цена: 6,200 ден

Најавете се за салонска цена

машинка за правење форми и прецизно шишање, избор на должина (0.4 | 0.6 | 0.8mm), лесна за работа со мокра и густа коса и турбо копче 

SKU: TX19 Категории , , Ознаки: , ,

Бежична машинка за шишање на деликатни форми и прецизни свиоци на косата и брадата. Нова технологија се-во-едно машинка со толку прецизни сечила, што можете да ги поделите милиметрите (+ СЕТ повеќенаменски додатоци). Литиумска батерија без мемори ефект, со 100 минути трајност и 2 часа напојување.

СЕЧИЛО: 

 • Сечила од само-остречки, нерѓосувачки челик (со должина на прилагодување)
 • Избор од 3 различни сечила: “T”(4cm), “temple” (3cm) и “lettering” (0.8cm) од нерѓосувачки челик, лесни за менување и чистење. Прилагодување на должината на четката 3/6/9mm
 • Турбо копче за зголемување на брзината
 • Моќен мотор за нон-стоп употреба
 • Тивка, со постојани, ниски вибрации (контролирани со чип)
 • SMART (LCD монитор со информации за нивото на батеријата, контрола на полнење, аларм за менување на масло и копче за турбо работење)
 • Револуционерен дизајн: елегантен, ергономски и лесен (идеален за мали раце)
 • Должина на кабел: 2.5 m
 • Моќност 100-240V. 5W
 • Тежина: 180g
 • Должини на шишање: 0.4 | 0.6 | 0.8mm
 • Ширина на сечилото: 32/35/5 mm

 

ДОДАТОЦИ: 

+ Четкичка за чистење

+ Масло за подмачкување

+ 4 x Четки (водич) со различна должина

+ Подлога за полнење на батеријата

 

 

 

 

Product Cat

Вие исто така би сакале…

Scroll to top