Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Машинка за шишање Коса и Брада (бежична) TERMIX® Power Cut

Цена: 6,800 ден

Најавете се за салонска цена

избор на должина (1.0mm-1.9mm), лесна за работа со мокра и густа коса и турбо копче 

SKU: TX18 Категории , , Ознаки: , ,

Бежична машинка за сите типови на фризури на косата и брадата.

Предност: Керамичко сечило со најголема слобода на прилагодување (1.0mm-1.9mm), сечено со дијамант- за поголема прецизност и трајност. Литиумска батерија со 120 мин. трајност и 2 часа време на полнење. Turbo Power копче за +20% зголемување на брзината и моќност на моторот за лесна работа со мокра и густа коса.

СЕЧИЛО: 

  • Прилагодување на 4 различни должини (1.0mm/ 1.3mm/ 1.6mm/ 1.9mm)
  • Чешел од нерѓосувачки челик, што лесно се чисти и менува
  • Тивка, со постојани, ниски вибрации (контролирани со чип)
  • SMART (LCD монитор со информации за нивото на батеријата, контрола на полнење, аларм за менување на масло и копче за турбо работење)
  • Револуционерен дизајн: елегантен, ергономски и бежичен (за лесно маневрирање)
  • Должина на кабел: 2.5 m
  • Моќност 100-240V. 5W
  • Тежина: 200g
  • Должини на шишање: 1.0 | 1.3 | 1.6 | 1.9 mm
  • Ширина на сечилото: 39 mm

 

ДОДАТОЦИ: 

+ Четкичка за чистење

+ Масло за подмачкување

+ Подлога за полнење на батеријата

+ 4 x Четки (водич)

 

 

 

Product Cat

Вие исто така би сакале…

Scroll to top