Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Бербер СЕТ TERMIX®

Цена: 6,150 ден

Најавете се за салонска цена

Оваа лесно преносна кутија е вашата нова подвижна берберница

 

SKU: TX20 Категории , , , Ознаки: , ,

Бербер сетот содржи се што ви е потребно за бричење и шишање на мажи. Оваа лесно преносна кутија е вашата нова подвижна берберница.

Овој комплет се состои од:

 • Машинка за бричење и шишање
 • Избор од 6 различни сечила
 • Прибор за чистење и одржување
 • Специјална четка за чистење на влакна

Машинката работи на 10W енергија со осцилирачки мотор од 6000 rpm. Предноста е во хроматското сечило, што прецизно шиша со 5 различни должини на влакно.

Специјалната четка за чистење на влакна, е особено корисна кога го дефинирате преминот меѓу косата и брадата. Ќе направите современи фризури, што бараат шишање на повеќе нивоа. Прецизноста на машинката ви овозможува да направите:

 1. Видлива линија меѓу 2 различни должини
 2. Слеан премин од една во друга должина

 

СЕЧИЛО: 

 • Сечила од само-остречки, нерѓосувачки челик (со должина на прилагодување)
 • Должина на шишање до 5 различни нивоа, со можност за прецизно дефинирање на линија или невидлив премин меѓи 2 различни должини
 • 50% помоќна од другите машини за шишање. Тивка е и го прави искуството на клиентот попријатно.
 • 6 дополнителни водич четки со димензии: 3mm, 6mm, 10mm, 13mm, 16mm and 19mm.
 • Комплетен сет за чистење: четка за чистење на сечилата и масло за подмачкување
 • Четка за чистење на влакна од косата и брадата (100% влакна од вепар)

 

ДОДАТОЦИ: 

+ Четкичка за чистење на сечилата

+ Четка за чистење на влакна од коса и брада

+ 6 x Четки (водич) со различна должина

+ Масло за подмачкување

 

 

 

 

Product Cat

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…

Scroll to top