Органски пилинг за тело INSIGHT SKIN 200мл.

Ги отстранува мртвите клетки (ја обновува кожата на телото). Се користи за масажа и ја подобрува циркулацијата.

Сподели

Ексфолијација е третман за подобрување на структурата на кожата, преку отстранување на мртвата кожа и нечистотиите. Редовната употреба на пилинг за тело ја отстранува сувата кожа, ја подобрува циркулацијата и ја враќа влажноста. Кожата станува сјајна и лесно ги впива состојќите што ги ставате за нега на кожата.
INSIGHT SKIN пилинг за тело

Состав: Роибос црвен чај, кварцен пилинг и пилинг од цреша.

Употреба: нанесете и втријте на влажна кожа. Исплакнете!

  • ICEA Био сертификат (органски производ)
  • Дерматолошки тестиран на нежна кожа
  • Никел Тест!

 

Состав: Сурови билки што го штитат вашето здравје во комбинација со озонска вода, за темелна дезинфекција. Анти-алергиски.

 

БЕЗ – SLS/SLES
БЕЗ – парабени
БЕЗ – колоранти
БЕЗ – силикони
БЕЗ – алергени парфеми
ОРГАНСКИ екстракти
100% Made in ITALY

Органски пилинг за тело INSIGHT SKIN 200мл.
Product Cat

Brand

Anesi, Insight

Препорачани производи

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.