Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Органски пилинг за тело INSIGHT SKIN 200мл.

Цена: 320 ден

Најавете се за салонска цена

Ги отстранува мртвите клетки (ја обновува кожата на телото). Се користи за масажа и ја подобрува циркулацијата.

SKU: IE107 Категории , , Ознаки: ,

Ексфолијација е третман за подобрување на структурата на кожата, преку отстранување на мртвата кожа и нечистотиите. Редовната употреба на пилинг за тело ја отстранува сувата кожа, ја подобрува циркулацијата и ја враќа влажноста. Кожата станува сјајна и лесно ги впива состојќите што ги ставате за нега на кожата.
INSIGHT SKIN пилинг за тело

Состав: Роибос црвен чај, кварцен пилинг и пилинг од цреша.

Употреба: нанесете и втријте на влажна кожа. Исплакнете!

  • ICEA Био сертификат (органски производ)
  • Дерматолошки тестиран на нежна кожа
  • Никел Тест!

 

Состав: Сурови билки што го штитат вашето здравје во комбинација со озонска вода, за темелна дезинфекција. Анти-алергиски.

 

БЕЗ – SLS/SLES
БЕЗ – парабени
БЕЗ – колоранти
БЕЗ – силикони
БЕЗ – алергени парфеми
ОРГАНСКИ екстракти
100% Made in ITALY

Product Cat

Brand

Anesi, Insight

Вие исто така би сакале…

Scroll to top