Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Anesi Silhouette Firm & Tone 500ml.

Цена: 1,690 ден

Најавете се за салонска цена

Крем за зацврстување и тонизирање на тело

SKU: ANB03 Категории , , Ознаки: , ,

Иновативна формула со 2 комплементарни активни компоненти. Првата компонента од авокадо, ши путер и бентонит, обезбедува цврстина и глаткост на ткивата, видливо намалувајќи “кожа како портокал”. Втората компонента од екстракти од Phaseolus (диво гравче) и Rutin (флавоноид) кои делуваат на стиите, го стопираат разградувањето, ја подобруваат регенерацијата на екстрацелуларната матрица.

Состојки:

  • Авокадо, Ши путер и Бентонит: за намалување на појава на целулит, зацврстување и измазнување на стрии
  • Phaseolus (диво гравче) и Rutin за стимулација и обновување на екстрацелуларната матрица.

Функции:

  1. Намалување на длабочината и појава на стрии
  2. Стимулација на метаболизмот на врзивното ткиво
  3. Има ефект на редефиниција на густината на целулитот
  4. Ја затегнува кожата

Начин на користење:

Се нанесува на телото по третманот и се масира со движења во нагорен правец се додека не се впие целосно.

Предности:

  • Ја измазнува и ја изедначува кожата
  • И дава на кожата изглед на добро негувана и целосно третирана
  • Извонреден сојузник за борба против стрии за време на бременост или при промена на тежина.
Brand

Anesi

Scroll to top