Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Ампули против целулит – Aminocell ANESI 20×10мл.

Цена: 1,390 ден

Најавете се за салонска цена

За третирање на цврст и компактен целулит

SKU: 6382 Категорија Ознаки: , ,

Ампули против целулит за третирање на цврст и компактен целулит.

  • Содржи екстракти од лимон и кофеин
  • Може да се јонизираат и идеално да се комбинираат со употреба на козметички апарат
  • Ги елиминира кератинизираните мртви клетки, го намалува нивното присуство на површината на кожата и ја зголемува пенетрацијата на активните состојки
  • Ги разбива масните наслаги и ја фаворизира липолизата (разложување на мастите со помош на липазниот ензим)
  • Серум со максимална концентрација на липо-редукторни активни состојки кои лесно навлегуваат во кожата.
Product Cat

,

Brand

Anesi

Scroll to top