Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Лосион за дезинкрустација – Aqua Vital 500мл.

Цена: 590 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: 6316 Категорија Ознаки: , ,

Овој лосион ја олеснува екстракцијата на комедони на сите видови на кожа, дури и на најчувстителните, без предизвикување на црвенила.

Начин на употреба

  • Се користи во подготвителната фаза во ANESI третманите за олеснување на процесот на екстракција.
  • Во стаклен сад ставете од Лосионот за дезинкрустација и во него натопете газа за лице.
  • Заштитете ги очите со памучни туфери натопени во лосион Harmonie и поставете ја натопената газа врз лицето. Одржувајте ја газата влажна во  период од 10мин со помош на памучни туфери.
  • Продолжете со екстракција на комедоните. После екстракцијата препорачуваме нанесување на Кислороден Гел нанесен како маска.
Product Cat

Brand

Anesi

Scroll to top