Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Алго маска Колаген 25г.

Цена: 195 ден

Најавете се за салонска цена

алго маска за хидрирано лице, меко како памук

SKU: GLO01/1 Категории , Ознаки: , , ,

Маските GLOMEDIC се засноваат на иновативна технологија каде состојките се мелат на ултра-микроскопски парчиња за да можат веднаш да навлезат длабоко во кожата.

Активните состојки можат да стигнат до слојот на дермисот, што ги прави маските GLOMEDIC 10 пати поефикасни од другите маски.

Придобивки:

  • Повторно ја дефинира контурата на лицето
  • Стимулира синтеза на колаген
  • Ги зајакнува клетките на кожата
  • Ги намалува брчките

Начин на употреба:

  • Прашокот од алгинатната маска треба да се разреди со вода на собна температура – 25 g прашок на 25 ml вода
  • По желба зголемете ја количината на прав и вода.
  • Нанесете ја маската на кожата (слој од 3-5 мм), но не покривајте ги ноздрите.
  • Извадете ја маската по 30 минути, отстранувајќи ја од брадата до челото.
  • Користете 2-3 пати неделно.

 

Product Cat

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…

Scroll to top