Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

STEM CELL сет за патување (гел лифтинг + крема за подмладување + лосион + пена) ANESI

Цена: 1,990 ден

Најавете се за салонска цена

Комплет за инстант лифтинг за лице и крема за затегнување. Хидратантен отстранувач за шминка и тоник.

SKU: AT005 Categories: , Tags: , ,

Сетот содржи:

– Dermo Tenz Gel 10 ml
Инстант лифтинг за лице + подмладување. Интензивен третман за зацврстување на кожата, со екстракти од билки Quillaja и Kigelia (ја зацврстуваат кожата, ги измазнуваат брчките на лицето и длабоките кракови на лицето создадени од фацијални гримаси). Овој серум веднаш ја измазнува кожата и изгледате 10 години помлади (трае 24 часа). Освен моментален лифтинг, со редовно нанесување, делува како Anti-Age маска и трајно го подмладува лицето.

– Stem C3 emulsion 15 ml
Делотворна био-технолошка емулзија за затегнување, заштита од слободни радикали (отрови) и витамин C со матични клетки што спречуваат предвремено стареење, ги намалуваат брчките и го продолжуваат животниот век на клетките на лицето.

– Aqua Vital Mousse Radiance 30 ml
Отстранувач на шминка за сите типови на кожа. Обезбедува длабинска хигиена и убаво ја чисти кожата. Лицето станува сјајно и се чувствувате свежо.

– Aqua Vital Lotion 30 ml
Тонер за лице, за сите типови на кожа. Совршено ја чисти кожата и ја припрема за шминка (освежува со активна вода и длабински ја хидрира кожата).

Сетот содржи се што ви е потребно за лице!

 

Brand

Anesi

Препорачани производи

Scroll to top