Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Крема против пеги и флеки SPF 20 Luminosity 50мл

Цена: 850 ден

Најавете се за салонска цена

Крема за чистење на пеги и флеки за секојдневна употреба. Го изедначува тенот на лицето, осветлува и измазнува.

SKU: ANL07 Categories: , Tags: , , , ,

Крема за чистење на пеги и флеки за секојдневна употреба. Богат коктел за депигментација, што штити од сите нивоа на UV зрачење. Ова е прва крема од ваков тип, што го чисти и епидермисот и дермисот. Го изедначува тенот на лицето, осветлува и измазнува.

Состав: Содржи активен комплекс за избелување, на природна база Gatuline@ Spot-Light, екстрахиран од киви и багрем. Длабински, нежно ја третира кожата на епидермално и дермално ниво. Ваквото двојно дејство, спречува појава од идна хипер-пигментација и видно ја редуцира големината, густината и бојата на веќе појавените темни дамки (пеги и флеки). Го изедначува тенот на лицето, ја осветлува кожата и ја прави сјајна.

Понудете му ја на клиентот како ноќна крема за домашна нега!

Намена: За сите типови на кожа.

Product Cat

Brand

Anesi

Препорачани производи

Scroll to top