Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

ANESI Epigenesse дневна крема 50ml.

Цена: 1,190 ден

Најавете се за салонска цена

Ресторативна дневна крема формулирана за заштита на кодот на младоста во ДНК за потхранет и хидриран тен.

SKU: ANP04 Categories: , Tags: , ,

Обновувачкa дневна крема

Ресторативна дневна крема формулирана за заштита на кодот на младоста во ДНК за потхранет и хидриран тен. Ги заштитува теломерите и ја редуцира длабочината на брчките. Помага за лимитирање на штетите предизвикани од УВ зраците и одржување на еластичноста.

Се нанесува секоја ден по серумот.

Epigenomyl® цвет од невен: Клинички докажан во борбата против стареењето. Го ревитализира епигеномот и ја реактивира младоста на кожата.
Telosense® Biofunctional: Хидролизирани квасци и протеини од соја за теломерна стабилност, подобрен изглед и намалување на брчките.
Ши путер: Богати потхранувачки масла и витамини за хидратација, заштита и одржување на еластичноста.
Bio-Ceramidyl Pure: Го заштитува епидермисот и го одржува интегритетот на бариерата на кожата.
Арганово масло: 80% есенцијални масни киселини за потхранување, реставрација и обновување.

Brand

Anesi

Scroll to top