Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

AGE CONTROL сет за патување (стимулатор + крема за подмладување + лосион + пена) ANESI

Цена: 1,990 ден

Најавете се за салонска цена

Комплет со стимулатор и крема за подмладување. Хидратантен отстранувач за шминка и тоник.

Сетот содржи:

– 3GF Cellular Booster 10 ml
Био-технолошки серум со 3 фактори за растење, што енкапсулира млада меморија во остарените клетки и прави забрзано да работат (старата кожа се регенерира и почнува забрзано да работи). Овие фактори за растење, ги измазнуваат контурите на лицето, ги намалуваат брчките и ги затвораат проширените пори.

– Cellular 3 Renewal Cream 15 ml
Крема со био-технолошки активни состојки против 3-те главни фактори за стареење. Формулата е на база на Progeline, биометриски пептид за измазнување на контурите на лицето, избелување на кожата и зголемување на густината на ткивото (стеснување на проширените пори).

– Aqua Vital Mousse Radiance 30 ml
Отстранувач на шминка за сите типови на кожа. Обезбедува длабинска хигиена и убаво ја чисти кожата. Лицето станува сјајно и се чувствувате свежо.

– Aqua Vital Lotion 30 ml
Тонер за лице, за сите типови на кожа. Совршено ја чисти кожата и ја припрема за шминка (освежува со активна вода и длабински ја хидрира кожата).

Сетот содржи се што ви е потребно за лице!

 

Brand

Anesi

Препорачани производи

Scroll to top