Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Концентрат за лице CERAZYME® DNA 10мл

Цена: 130 ден

Најавете се за салонска цена

серум со Anti-Age активни состојки за лице, интима, пазуви (се нанесува пред восокот)

Серум со делотворни состојки против стареење: за лице, пазуви и интимната зона на бикините.
Текстурата и молекуларната тежина, се тестирани да можат да обезбедат максимална апсорпција во кожата и да навлезат во најдлабоките слоеви на епидермисот, при нанесување  CERAZYME® DNA восок.
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
• Коензим Q10
• Морски DNA нишки
• Природен навлажнувач
• Масло од семе од булка
ЕФЕКТИ:
• Ја зголемува еластичноста на ткивото
• Хидрира длабински, ги пополнува брчките
• Ја реконструира кожата
• Го обликува и затегнува лицето
• Ги згуснува клетките
• Кожата станува повитална
• Штити од предвремено стареење
Кожата е навлажнета и омекната и може да се користи дури и за околу очите
и усните, бидејќи содржи pH фактор (сличен како оној на природните солзи).
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
• Фукогел
• Невен
• Камилица
ЕФЕКТИ:
• Нежно и темелно чистење на кожата пред епилација
• Светла и свиленкаста структура, не остава траги од масло и прави
подлога на кожата, па восокот се лепи само за влакното, а не за кожата.
• Вклучува активни состојки што се нежни, потхрануваат и
ја прават епилацијата целосно безболна.

 

Product Cat

,

Brand

Anesi, Depileve

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top