Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Киселина за трајно виткање и исправување (без Амонијак) KAYPRO 500мл

Цена: 380 ден

Најавете се за салонска цена

Трајно ја витка и најправата коса (сјајни и хидрирани локни)

SKU: KP081 Categories: , Tags: , ,

PERM KAYPRO е блага формула на киселина за трајно виткање и исправување на косата. Создава волумен, цврсти и еластични бранови (флексибилни или добро дефинирани). За сите типови коса, без да ја менува бојата на обоената коса. Прилагодена на сите видови коса (фина, боена и хемиски третирана).

Состав: Кератин, масло и млечни протеини.

Формула: Алкална, целосно ослободена од амонијак и тиогликолат на амонијак.

pH 8.0-8.5

Перформанси:

  • Повеќенаменско решение: времето на апликација варира од типот на коса и резултатот што сакаме да го постигнеме
  • Безбедна е за pH факторот на кожата на главата. Не ја уништува многу порозната коса (боена и третирана)
  • Современи протеински компоненти, за најдобри резултати од третман за бранови и хидрирани и сјајни кадрици.

 

Brand

Kay Pro

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Киселина за трајно виткање и исправување (без Амонијак) KAYPRO 500мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Киселина за трајно виткање и исправување (без Амонијак) KAYPRO 500мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Препорачани производи

Scroll to top