Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

СИСТЕМ за трајно исправување на коса (со кератин)

Цена: 980 ден

Најавете се за салонска цена

не ја оштетува косата (100% без формалдехид и амонијак), трајност 8-10 недели 

SKU: KP087 Категорија Ознаки: , ,

Китот содржи: 

1 x (Чекор 1) Шампон 20мл
1 x (Чекор 2) Крема 100мл
1 x (Чекор 3) Маска 20мл
1 x Шампон за одржување 20мл
1 x Четка за нанесување
1 x Заштитни ракавици
1 x Прирачник за Употреба

Начин на користење:

  1. Измијте ја косата со шампонот за пред-припрема, за да ги отстраните силиконот и нечистотиите. По потреба, повторете ја постапката. Со крпа впијте ја водата од косата до 80%.
  2. Нозете заштитни ракавици и почнете да ја делите косата на прамени од по 2cm.
  3. Со четка, нанесете од кремот за исправување во должина од коренот кон врвовите. По нанесувањето, почекајте 20 мин. Не ја плакнете косата!
  4. Секој прамен, поединечно исправувајте го со пегла до 7 пати на температура од 220 °C
  5. Оставете да се излади неколку минути. Не користете шампон.
  6. Избришете ја косата со крпа и нанесете од киселинската маска. Оставете 5 минути и исплакнете.
  7. Исушете со четка или испеглајте ја косата
  8. На следното миење, се употребува шампонот за одржување.

Трајност: 8-10 недели

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…

Scroll to top