Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Капки против расцветани врвови LAKME 100мл

Цена: 330 ден

Најавете се за салонска цена

за длабинска реконструкција на влакното (хидрира и потхранува)

SKU: LT017 Категории , Ознаки: , ,

 

Ги обновува и измазнува оштетените врвови. Создава бариера која ја штити косата
од надворешни влијанија и спречува кршење на косата. Дава извонреден сјаен финиш.

ФОРМУЛА:
WAA™: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во
влакното враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ, ПЕГ и МИНЕРАЛНИ МАСЛА

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Масло од Абисинија (богато со Омега 3 и 6 масни киселини): косата ги враќа
природните својства: јачина, мекост и сјај. Го подобрува расчешлувањето.
Комбинација од силикони: Косата моментално ја враќа мекоста
и сјајот давајќи и природен свилен допир.

Product Cat

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top