Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Шампон за чувствителен скалп (го лекува оштетеното ткиво) OWAY 950мл

Цена: 2,280 ден

Најавете се за салонска цена

терапија на чувствителен, црвен, иритиран скалп со затнати пори од агресивни козметички третмани

Шампон за терапија на чувствителен, црвен, иритиран скалп со затнати пори,
како резултат на агресивни козметички третмани, загадена средина или биолошки фактори.

Овој лековит шампон, длабоко ја негува и хидрира кожата. Чувстителната кожа на главата,
е болест на модерното време. Причината најчесто е претенка кожа и недоволно лачење на себум,
што прави заштитна бариера на кожата.

Терапијата опфаќа:

  • Подобрување на циркулацијата
  • Смирување на црвенилото и ситните ранички
  • Реактивација на хидро-липидниот слој на кожата на главата
  • Инфузија од анасон и био-динамичен helichrysum со активни состојки за
    релаксирање на скалпот и пријатно чувство додека го нанесувате.
  • Ова е најнежниот шампон од целата линија, благ и за најнежната кожа.

Може да се користи и за деца.

Product Cat

,

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top