Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Шампон за реконструкција на влакното (органски) OWAY 950мл

Цена: 2,150 ден

Најавете се за салонска цена

органски шампон за порозна коса (склона на пукање) со фито-протеини и био-мимикрија

Третман за раздвоени врвови (со Фито-протеини и Био-Мимикрија)

Постојано ја фенирате/пеглате косата?
Иако редовно ја шишате, влакното ви е оштетено и суво?

Потребен ви е сериозен третман:

Ако вашата коса е порознa, без боја и кршлива како стакло (со многу раздвоени врвови),
не ви е доволен обичен шампон за коса. За да се спаси косата, неопходно е да се направи
сериозен третман за реконструкција на влакното со re-bulding компоненти:
фито-протеини, минерали, вода и липиди, со свиленкаст финиш.

Шампонот содржи био-мимикрија (меморија на здрава клетка), што влегува
во липозомите каде што стои наученото однесување на клетките на косата
и прави оштетените клетки да се однесуваат како здрави клетки
(стануваат супер-активни и почнуваат самите да се обновуваат).

Секоја коса има различни потреби од секоја поединечна супстанца.
Овој третман е специјално направен да му ја дава на влакното само онаа
количина што му е потребна, за постигне совршен баланс.

Product Cat

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон за реконструкција на влакното (органски) OWAY 950мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон за реконструкција на влакното (органски) OWAY 950мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top