Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

СЕТ за сува, оштетена коса: Шампон + Регенератор LAKME

Цена: 800 ден

Најавете се за салонска цена

за длабинска реконструкција на влакното (хидрира и потхранува)

Длабински ја храни сувата и кршлива коса. Ја враќа мекоста и природното ниво на хидратација.

ФОРМУЛА:
WAATM:
Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во влакното
враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ, ПЕГ и МИНЕРАЛНИ МАСЛА

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

Масло од Абисинија (богато со Омега 3 и 6 масни киселини): косата ги враќа
природните својства: јачина, мекост и сјај. Го подобрува расчешлувањето.
Церамиди: Ја обновува косата од коренот до краевите.

Ги обновува и измазнува оштетените врвови. Создава бариера која ја штити косата
од надворешни влијанија и спречува кршење на косата. Дава извонреден сјаен финиш.

 

Product Cat

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СЕТ за сува, оштетена коса: Шампон + Регенератор LAKME”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СЕТ за сува, оштетена коса: Шампон + Регенератор LAKME”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top