Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Шампон за сува и кршлива коса LAKME 300мл

Цена: 340 ден

Најавете се за салонска цена

за реконструкција на влакното (хидрира и потхранува)

Длабински ја храни сувата и кршлива коса. Ја враќа мекоста и природното ниво на хидратација.

ФОРМУЛА:
WAA™: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во влакното
враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ, ПЕГ и МИНЕРАЛНИ МАСЛА

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Масло од Абисинија (богато со Омега 3 и 6 масни киселини): косата ги враќа
природните својства: јачина, мекост и сјај. Го подобрува расчешлувањето.
Церамиди: Ја обновува косата од коренот до краевите.

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон за сува и кршлива коса LAKME 300мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон за сува и кршлива коса LAKME 300мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top