Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Deep Care шампон 1000мл

Цена: 990 ден

Најавете се за салонска цена

Шампон за обновување на оштетена коса

ТЕСТ на ефикасност:

35% поотпорна коса.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Ги зајакнува внатрешните врски на во влакното. Обновува и длабински потхранува.

Ги враќа мекоста и природната влага на косата.

 


Активни Состојки

  • Фиберхенс – природен производ добиен со екстракција од пченка

Придобивки

  • Ја поправа внатрешната структура и ги обновува оштетените врски.
  • Мека коса лесна за обликување и отпорна на кршење.

Мирис

  • Деликатен цветен мирис со есенцијално масло од гераниум. Антиоксидантен и ресторативен.
  • Мирисни и цветни ноти кои се комбинираат со креативна, деликатна и негувачка арома. Свежата дива лаванда ги засилува нотите од роза и гераниум.

Начин на употреба

  • Нанесете на влажна коса.
  • Шампонирајте.
  • Исплакнете.
Brand

Lakme

Scroll to top