Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Органска боја за коса (без амонијак) OWAY 100мл

Цена: 650 ден

Најавете се за салонска цена

Професионална безамониачна боја за коса

SKU: H Categories: , Tags: , ,
OWAY® е професионална безамонијачна боја за коса, блага за влакното и физиолошкото рН,
одржувајќи ја структурата. Отсуството од амониак ги елиминира иритациите од испарувањата за добробит на стилистот и клиентот.
Мирисот е пријатен и го прави процесот на боење по пријатен за клиентот. Екстремно е намалена можноста од респираторни иритации, дури и кај најчувствителни индивидуи. Одлична покривност на седи влакна.
Начин на употреба: Се меша со катализатор во однос 1:1,5
Активни компоненти:
  • Биодинамички хибискус
  • Органско масло од перила
  • Протеин од памук
  • Етички урми
НЕ СОДРЖИ: Амониак, Парабен, Петролатиум, синтетички мириси, Вештачки бои
Избор од 94 различни нијанси.
Пакување: 100мл

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Органска боја за коса (без амонијак) OWAY 100мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Органска боја за коса (без амонијак) OWAY 100мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top