Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Roll&GO Depileve ролон Роза 100гр.

Цена: 77 ден

Најавете се за салонска цена

Нова формула на восок на БИО база. Карактеристична елегантна маринско-сина боја и кремаста текстура.

SKU: 6160 Категории , Ознаки: , ,

Ролон за депилација со нова кремаста формула, погодна за чувстителна кожа, базирана на коктел од БИО Смолимедицински минерални масла и Титаниум диоксид кои брзо се топат и многу тенко се нанесуваат со максимално прилепување на влакната за чисто и ефикасно отстранување на влакната.

Оваа револуционерна формула е економична и еколошка. Идеална формула со идеална цена!

Предности:

  • ЗАШТЕДУВА ВРЕМЕ – формула која брзо се затоплува
  • ЕКОНОМИЧНО – ултра тенко нанесување на слојот со што заштедувате на метеријал односно можете да направите повеќе апликации
  • ЕФИКАСНО – одлично прилепување на влакното со што се избегнува повторена апликација дури и кај кратки влакна
Product Cat

Brand

Depileve

Scroll to top