Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Шеа путер ја лекува кожата со колаген …

Зошто шеа путерот е толку посебен? 

Од толку голем избор на козметички производи, ви препорачуваме путер восок. Оваа лековита мешавина, делува како мелем на дехидрирана и остарена кожа. Популарна е уште од времето на Клеопатра, а во Африка е главна медицинска состојка. Сега ќе ви кажеме зошто:

Предности:

 • Длабоко ги регенерира на клетките
 • Прави реконструкција на оштетената кожа
 • Заштитува од многу топло или многу ладно време
 • Богат коктел од витамин А и Е, надалеку познат за смирување, баланс и хидратација
 • Содржи витамин D, против отоци и воспаленија
 • Содржи витамин F, што ја ревитализира кожата и ја прави еластична
 • И ја враќа влажноста на кожата
 • Ја храни кожата со колаген, што совршено ги покрива брчките и ја измазнува кожата
 • Нежен е и за најчувствителната кожа, склона на црвенила

Кога се користи?

 • Ако имате реактивна, многу сува кожа, шеа путер восокот е создаден за вас. Во Depileve можете да најдете путер восок во конзерва или гранули
 • Шеа путер восокот е екстремно кремав и многу лесно се нанесува и вади и од најсувата кожа, без да ја иритира. По депилацијата, имате чувство како да сте нанеле крема (создава бариера и ја штити косата од иритација и лупење).
 • Нежното вадење, го прави совршен избор за целото тело. Одличен е за депилација кога времето е ладно.

Па како што знаете … ако имате нежна кожа, склона на лупење и црвенила, или пресушена кожа, Шеа путер восокот ќе ви ја врати во нормала.

Напишете коментар

Scroll to top