Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Лосион за тело CERAZYME® DNA 500мл

Цена: 790 ден

Најавете се за салонска цена

балсам за тело со Anti-Age активни состојки (се нанесува по депилацијата)

Балсам за тело со SPF 15 заштитен фактор, со интегрирани DNA нишки, коензим Q10,
природен навлажнувач и масло од Андироба за навлажнување, нега и измазнување.
По отстранување на влакната, заштитата на кожата од сонце е многу важна за нејзиното
здравје. Овој балсам ја храни со сите потребни хранливи материи, масни киселини и
состојки против стареење, па кожата е мазна, хидрирана, негувана и цврста.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
• Коензим Q10
• Морски DNA нишки
• Природен навлажнувачки фактор
• SPF 15 заштитен фактор
• Масло од Андироба

ЕФЕКТИ:
• Ја заштитува кожата од UV радијација
(главната причина на предвремено стареење)
• Омекнува и ги пополнува брчките
• Длабински ја навлажнува и ја негува кожата
• Го подобрува квалитетот на кожното ткиво
• Спречува и одложува предвремено стареење

Product Cat

, ,

Brand

Anesi, Depileve

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Лосион за тело CERAZYME® DNA 500мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Лосион за тело CERAZYME® DNA 500мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top