Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Стол за терапевт RESTPRO® MS04 Black

Цена: 6,100 ден

Најавете се за салонска цена

Овој стол е одлична опција за терапевт за масажа, козметолог и други мајстори за убавина

SKU: 6064 Categories: , Tags: , ,

Професионален стол RESTPRO® MS04

Стол RESTPRO ® MS04 е совршено анатомско решение додека правите масажа или третман! Сега ќе се чувствувате пријатно во текот на целиот работен ден, а корисниците сигурно ќе ја забележат насмевката на вашето лице! Овој стол е одлична опција за терапевт за масажа, козметолог и други мајстори за убавина. RESTPRO® MS04 комбинира компактност и погодност. Столот многу лесно се движи благодарение на тркалата, а специјалниот ергономски облик на седиштето, ќе ви ја направи работата вистинско уживање. Поради својот едноставен дизајн, овој стол е сигурен асистент на секој професионалец!

Тапацирот од “Skin Touch” материјал и мекиот филер на задниот дел од столицата, ја обезбедуваат долговечноста на овој стол, а неговата висина лесно може да се прилагоди. Цел ден сте на нозе, заслужувате анатомска потпора, за да го одморите грбот. Побрзајте за да ја купите квалитативната и стилска столица RESTPRO® MS04 додека уште има на залиха! Многу брзо се троши.

Порачајте достава до вашиот салон или дојдете во нашата продавница за да го видите столот.

Нашата адреса е: Народен Фронт 5/1-2, Скопје

 

Спецификации:

Максимална издржливост:  135 kg
Нето Тежина: 9,5 кг / 4,3 кг
Опсег на висина: 20,8 “/53см ~ 28,7” / 73см
Големина на седиштето: дијаметар од 15 “/ 38cm
Пена: 5cm пена во анатомското седиште
Материјал: трајни PVC винил тапацир.

 

 

Brand

Restpro

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Стол за терапевт RESTPRO® MS04 Black”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Стол за терапевт RESTPRO® MS04 Black”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top