Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Staleks ножички за кутикули EXPERT 51 тип 3

Цена: 1,250 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: S-SE-51/3 Категории , Ознаки: ,

Staleks ножички за кутикули EXPERT 51 тип 3

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Професионални ножици за кутикули.
 • Уникатни врвови како кука- патентирана технологија од Staleks.
 • Кривата на куката ја следи линијата на кутикулата што резултира со многу прецизно и прецизно сечење.
 • Ножиците со таков врв овозможуваат одлична видливост на работниот дел за мајсторот, нема потреба да се врти четката во пределот на синусите, раката не се заморува при долготрајна работа.
 • Заострени тенки сечила.
 • Прави издолжени рачки.
 • Класична големина на прстенот.
 • Намален замор на рацете за време на работа благодарение на мекото, лесно движење на ножиците.
 • Совршено полирана површина за дополнителна отпорност на корозија.
 • Високолегиран нерѓосувачки челик.
 • Отпорен на стерилизација во суво печка и автоклав.
 • Погоден за дезинфекција со специјални производи.
 • Се препорачува за маникир.
Brand

Staleks

Scroll to top