Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Staleks ножички за кутикули EXPERT 50 тип 1

Цена: 1,190 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: S-SE-50/1 Категории , Ознаки: ,

Staleks ножички за кутикули EXPERT 50 тип 1

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Професионални ножици за кутикули.
 • Класичен радиус на свиткување на сечилото.
 • Прави скратени рачки за техничарот со мала дланка.
 • Тенките, тесни ножеви овозможуваат лесен пристап до кутикулата.
 • Прстени со стандардна големина.
 • Намалување на замор на рацете за време на работа, благодарение на мекото, лесно движење на ножиците.
 • Совршено полираната површина обезбедува дополнителна отпорност на корозија.
 • Високолегиран нерѓосувачки челик.
 • Отпорен на стерилизација во рерна на суво загревање и автоклав.
 • Може да биде предмет на дезинфекција со специјални средства.
 • Се препорачува за маникир.
Brand

Staleks

Scroll to top